Hlavní menu

Velké Pavlovice - domeček s dokonalým mikroklimatem


Splněný sen o kvalitním bydlení - tak lze jednoduše popsat novostavbu rodinného domu osvíceného investora Martina Tušla u Velkých Popovic. Na první pohled skromná stavba citlivě zasazené do nádherné přírody nezasvěcenému pozorovateli nenaznačuje, že se jedná o jeden z nejmodernějších domů v širokém okolí a nejspíš i v celé republice.

Rodinný dům se sedlovou střechou s tradičním sklonem o užitné ploše přibližně 160 m2 stojí na rozsáhlém pozemku o výměře přes 10000 m2 v bezprostředním kontaktu lesa kousek od Velkých Popovic. Přestože forma i hmota architektury nedráždí ani velmi konzervativní pozorovatele a bez problému splní i nejrigidnější regulativy stavebních úřadů, působí dostatečně novodobě a komfortně. Majitel si díky velikosti pozemku mohl dovolit rozsáhlé okázalé sídlo, zvolil ale skromnou formu s maximálním důrazem na detail a funkci domu, stejně jako na jeho dopad na své okolí i životní prostředí. Na nádherném místě tak vyrostl nízkoenergetický domeček s dokonalým mikroklimatem a s minimálními provozními náklady.KMB SENDWIX

Za vynikající tepelné, akustické a vlhkostní mikroklima vděčí stavba zdicímu systému KMB SENDWIX od domácího výrobce, společnosti KM Beta. Systém vícevrstvého zdiva těží z unikátní kombinace nosné stěny z vápenopískových bloků s vysokou mírou vnějšího zateplení (až 20 cm) a maximálně využívá vlastností jednotlivých vrstev. Tepelná izolace nebo akustický útlum či únosnost SENDWIXu je až o řád vyšší, než u stěn z často používaných pálených dutinových bloků nebo z pórobetonů. Jeho cena je ale s běžnými jednoplášti zcela srovnatelná a nepředstavuje zvýšení rozpočtu stavby.
V kombinaci s dostatečným zateplením dalších konstrukcí, precizním řešením tepelných mostů a řízenou výměnou vzduchu s rekuperací tepla zajišťuje SENDWIX maximálně komfortní a zdravé životní prostředí svých obyvatel. Celkové roční náklady na vytápění domu s tepelnou ztrátou 3 kW se navíc pohybují přibližně na jedné čtvrtině proti běžně stavěným domům.

zpět
pix
2013 © KM Beta a.s., Dolní Valy 3739/4
695 01 Hodonín
IČO: 253 16 583, DIČ: CZ 253 16 583
tel.: 518 _321 134
fax: 518 _321 138
e-mail: kmbeta@kmbeta.cz
- iz -
pix
pix pix
Napište nám Facebook